PATATES SALATASI

 

  4-6 adet patates (kalıbınıza göre çoğaltabilirsiniz)

  Patatesleri soyup haşlıyoruz.İstediğimiz malzemeyi koyabiliriz.Salatalık turşusu,siyah ve yeşil zeytin dilimleri,rendelenmiş havuç,kırmızı biber ,salatalık,kırmızı lahana.Patatesleri eziyoruz ve malzemeleri de ilave ediyoruz.Tuz,karabiber ,sumak,kırmızı biber ,limon ve zeytinyağını da ilave ediyoruz ve kalıbımıza koyuyoruz.10-15 dk kalıpta tutup ters çevirip çıkartıyoruz.istediğiniz gibi süsleyerek servis ediyoruz.

 KEREVİZ SALATASI

 

 2 Kereviz

 1 tane yeşil elma

 Kereviz ve yeşil elmanın kabuklarını soyup rendeliyoruz.

 Yoğurt ve 2 kaşık mayonez,tuz ve limon suyu ilave edip karıştırıyoruz.Ceviz ve dereotunu ilave ediyoruz.Portakalı isterseniz dilimleyip üstüne salatayı koyabilirsiniz ya da portakalı ortadan ikiye kesip içini boşaltıp içine doldurabilirsiniz. Kırmızı biber ve maydanozla süsleyebilirsiniz.

 Kolay ve lezzetli bir salata tarifi ,

  ISPANAK SALATASI

 

 Ispanağı yıkayıp süzdükten sonra yapraklarını doğruyoruz.

 Tuz, nar ekşisi ve zeytinyağı karışımını da ekliyoruz. Üstüne nar koyup servis ediyoruz.İsterseniz ceviz de ekleyebilirsiniz.

 PATATESLİ MANTI

 

  5 tane patatesi haşlıyoruz.1/2 tereyağı ile ezip püre haline getiriyoruz.1 demet dereotu ,tuz,karabiber ve isteğe göre kırmızı biber ekleyip yuvarlıyoruz.Üzerine sarımsaklı yoğurt koyuyoruz..Servis ederken kırmızı biberi yağda çevirip döküyoruz.

               TÜM HAKLARI SAKLIDIR.2016